Kjo javë ka qenë relativisht e qetë, përsa i përket këngëve apo albumeve të reja, duke pasur parasysh që ishte java e parë e vitit. Pavarësisht këtij fakti disa këngë të reja janë lançuar nga artistë si: Lil Wayne, Drake, Flying Lotus Joey Bada$$ etj, dhe duhet thënë se janë vërtet impresionuese. Po ashtu A$ap Rocky lançoj një teaser ndërsa Future bëri unfollow çdo erson nga instagrami i tij përveç Dj Esco, pra pritet një bashkpunim. Gjithashtu Lil Uzi Vert bëri të ditur se albumi i tij i ri me Wheezy do të vijë së shpejti.

10 këngët më të reja:

Joey Bada$$ & Kirk Knight – “Gazzliona”
Lil Wayne & Drake Remix JAY-Z’s “Family Feud”
Bruno Mars & Cardi B “Finesse” (Remix)
03 Greedo & Maxo Kream – “With The Plug”
Flying Lotus – “Quarantine”
MGMT -”Hand It Over”
Rich Chigga (Brian) – “See Me”
Hudson Mohawke- “Foxy Boxing”
Smokepurpp – “Big Bucks”
Cozz – “Questions”