1. Kasting ishte spektakolar

Zgjedhja e modeleve vinta nga një rang tepër divers dhe përmbushnin kërkesat e tanishme të industrisë së modës. Sfilata kishte shumë karaktere dhe të rinj cool të cilët po shfaqeshin edhe për herë të parë në sfilata kaq të rëndësishme.

  1. Streçet zinin një vend kryesor

Streçet i pamë si një element shumë të rëndësishëm në street style-n e Neë York nga Tom Ford, Alexandër Ëang, Philipp Plein – por edhe Victoria nuk i la pas duke na bindur e streçet shkonin edhe në koleksionin e saj. Asaj i pëlqente ideja e miksimit të tyre me fustane dhe pallto.

  1. Rikthehet palltoja leopard – dhe mund të jetë e preferuara juaj

 

Të gjithë kanë një periudhë kur dëshirojnë të veshin pallto me print leopardi – thotë Victoria për Vogue. Kjo pallto ishte e rëndë port ë bëntë të ndiheshe sikur nuk kishe nevojë të vishje asgjë tjetër.

 

  1. Mos humbisni çizmet e lëkurës

A janë kyçet tuaja gjithmonë të mbrojtura mirë? Victoria na thotë se nëse nuk keni çizme mbi kyçet e këmbëve prej lëkure, ju nuk do të ndiheni asnjëher ngrohtë. A është e vërtetë?