Ingredient:

 1. Miell
 2. Sodë buke
 3. Erëza kungulli
 4. Kripë
 5. Kungull
 6. Vaj arre kokosi
 7. Sheqer kaf
 8. Vezë
 9. Qershi të thara

 

 1. Përzieni së bashku miellin, kungullin, erëzat e kungullit, vajin e kokosit, sheqerin kaf dhe vezën derisa të formojnë një përzierje të konsoliduar.
 2. Formoni me format normale të biskotave 16-18 biskota në formë rrethore.
 3. Vendosini në furrë për 20-25 minuta derisa të marrin një ngjyrë të errët.