•Ingredientët:
-1 kupë kos
-2 veë
-1/2 kupe sheqer
-1 lugë caji sodë buke
-1 lugë caji klipë
-1 3/4 kupa miell
-1 kupë boronica të freskëta

•Përgatitja:
-koha e përgatitjes: 10 minuta
-koha e gatimit: 15 minuta
1.Ngrohim paraprakisht sobën ne 190 gradë Celsius. Gjithashtu vendosim letër pergami për të vendosur biskotat.
2.Në një tas të madh bashkojmë kosin,vezët,sheqerin,sodën e bukës dhe kripën. Gradualisht shtojmë miell derisa të gjithë përbërësit të përzihen.
3.Shtojmë boronicën.
4.Lyejmë letrën me gjalp që të mos ngjiten biskotat. I lejmë biskotat për 15 minuta derisa biskotat të marrin një ngjyrë kafe në të artë.
5.I heqim nga furra dhe i lejmë 10 munta për t’u ftohur.

Ju bëftë mirë!