Ingredientët:
•Një lugë vaj
•1/4 të kupës qepë të njoma, të prera mirë
•hudhra
•2 kupa fasule të zeza, të konservuara, të shpëlara
•1 lugë gjelle lëng lime të freskët
•3 vezë
•tortilla

Koha e përgatitjes:
•15 minuta përgatitja
•15 minuta gatimi

Mënyra e përgatitjes:
1.Ngrohim vajn në një tigan në temperaturë mesatare në të lartë. Gatuajmë qepët bashkë me hudhrën derisa të zbuten. Ulim tempaeraturën nga të mesme në të ulët. Shtojmë fasulet dhe i lëm për 3-5 minuta. Heqim tiganin, dhe i shtojmë lëngun e lime-it, më pas e mbylojmë që të qendrojë e ngrohtë.
2.Ngrohim gjalp në një tigan të madh derisa të shkrijë. Hedhim vezët, më pas i përziejmë. Vazhdojmë dhe gatuajmë vezët për 1 deri 2 minuta, derisa të zhduket komplet lëngu.
3.Mbushim tortillat me një masë të barabartë vezësh edhe fasulesh. Më pas shtojmë djathë.

Duhet të shërbehet menjëherë.